От тази вечер Байер Леверкузен няма да танцува на "три сватби", защото намиращият се на второ място в Бундеслигата тим изненадващо бе елиминиран от Кайзерслаутерн в турнира за купата на Германия.

"Червените дяволи" показа характер в четвъртфиналния сблъсък с "аспирините" тази вечер на стадион "БайАрена" и сензационно спечелиха с 1:0 след продължения.

Двата тима не си вкараха гол в редовното време и по всичко личеше, че Кайзерслаутерн ще стигне до дузпи на терена на Леверкузен, макар да пропусна наказателен удар в 98-та минута чрез Идрису.

В 115-тата минута обаче привържениците на домакините бяха попарени, когато Рубен Йенсен вкара единствения гол в срещата.

Кайзерслаутерн се класира за десети път в историята си на полуфиналите за купата на Германия. Клубът дебне за своя трети триумф след 1990 и 1996 година.