Съперникът на Лудогорец в групите на Лига Европа - Хофенхайм записа нова загуба, като този път отстъпи при гостуването си на Фрайбург с 2:3 в мач от 7-ия кръг на Бундеслигата.

Така Хофе остана на 5 точки от лидера Борусия Дортмунд, а домакините със спечелените 3 пункта вече са 15-и.

В 14-ата минута Хофенхайм поведе в резултата с гол на Робин Хак. Минута по-късно Флориан Найдерлехнер бе изпуснат от защитата на гостите и прати топката в мрежата за 1:1.

В 18-ата минута Чаглар Союнчу изведе домакините напред, след като с глава засече центриране от корнер.

След подновяването на играта отново Фрайбург бе по-активния тим на терена. Гол на Найдерлехнер бе отменен заради засада.

Три минути преди края на мача Щенцел с хубав диагонален удар направи 3:1 в полза на домакините.

В първата минута от добавеното време Шустер си отбеляза автогол след дълго центриране в наказателното поле на Фрайбург.

Силите на Хофенхайм не стигнаха за нещо повече и те загубиха с 2:3.