Наполи постигна успех с 1:0 над Фиорентина и се класира за 1/2-финалите на турнира за Купата на Италия.

Единственото попадение в срещата падна в 71-ата минута и бе дело на испанското острие Хосе Кайехон.

Домакините бяха с приповдигнато настроение след успеха с 2:1 над Милан.

Определено победата им над "росонерите" в последния кръг от шампионата даде нужния импулс и помогна на тима да стигне до заветния успех.

И макар "виолетовите" да бяха напомпали самочувствието след три поредни успеха, то техният отбор не успя да се пребори за своето.

Домакините действаха доста агресивно преди почивката, но въпреки това нямаха късмет да реализират.

Тимът на Наполи стигна до победен гол след попадение на Хосе Кайехон с глава в 71-ата минута.

Той засече прекрасно центриране на Хамшик и матира противниковия страж.

В самия край и двата тима останаха с човек по-малко, след като в 90-ата минута Хисай от Наполи бе изгонен с втори жълт картон, а в 94-ата Оливера от състава на гостите също бе изгонен с втори жълт картон.

След този успех Наполи вече е в серия от 15 мача без загуба.

НАПОЛИ - ФИОРЕНТИНА 1:0
1:0 Кайехон 71

НАПОЛИ: Рейна, Албиол, Стринич (61 - Маджо), Максимович, Хисай, Хамшик (82 - Алан), Желински, Диавара, Кайехон, Паволети (65 - Мертенс), Инсине

ФИОРЕНТИНА: Татарушану, Томович, Астори, Оливера, Санчес, Бадел (84 - Бабакар), Весино, Кристофоро (74 - Иличич), Киеза, Калинич, Бернадески

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/bTV9xKNG_pI" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>