Наполи спечели тежкото гостуване на Лацио с 3:0 и продължава гонитбата с Рома за второто място в класирането. Хосе Кайехон даде преднина на тима си преди почивката, а през втората част Лоренцо Инсинье наниза нови два гола. Така тимът на Маурицио Сари събра актив от 67 точки и изостава на 4 от “вълците”. Далеч напред със 77 е шампионът Ювентус. Лацио пък пропусна възможност да се доближи само на точка от Наполи и остава на 4-то място с актив от 60.

Двата отбора играха полуфинали реванши в турнира за Купата на Италия през седмицата, когато емоциите бяха на обратно. Лацио загуби от Рома, но се класира за финала, докато Наполи бе отстранен от Юве.

Още в 25-та минута гостите поведоха в резултата след прекрасна триходова комбинация. Дрис Мертенс подаде наляво към Марек Хамшик, който намери на задна греда с прекрасен пас Хосе Кайехон. Испанецът нямаше как да сбърка и вкара на опразнената врата.

Малко след това Фелипе Андерсон можеше да изравни, но бе надигран от Пепе Рейна. Джордан Лукаку също пропусна от изгодна ситуация. Голмайсторът на “орлите” Чиро Иммобиле пък пропусна на празна врата.

Много бързо след началото на второто полувреме Лоренцо Инсинье уби интригата. Нападателят намери от въздуха подаване на Алан и вкара зад Стракоша за втори път в срещата. По-късно в мача Инсинье изби от голлинията зад Пепе Рейна удар на Марко Пароло, за да затвърди добрите впечатления с играта си в мача.

Това обаче не бе всичко - в 90-та минута Инсинье вкара за 3:0 с 14-то си попадение в първенството от началото на сезона. Негов личен рекорд в Серия А.

Лацио - Наполи 0:3

0:1 Хосе Кайехон 25’

0:2 Лоренцо Инсинье 51’

0:3 Лоренцо Инсинье 90'

Лацио: Стракоша, Бастос (52 - Хьод), Уолъс, Раду, Баста (59 - Габарон), Пароло, Мурджа (52 - Кейта), Лукаку, Андерсон, Милинкович-Савич, Иммобиле

Наполи: Рейна, Хисай, Албиол, Кулибали, Стринич, Алан, Жоржиньо, Хамшик (79 - Рог), Кайехон (74 - Зиелински), Инсинье, Мертенс (83 - Милик)