Наполи победи гостуващия Каляри с 3:1 в първа среща от 35-ия кръг на италианското футболно първенство.

Възпитаниците на Маурицио Сари записаха девети пореден мач без поражение в Серие А и със 77 точки излязоха на второто място, с 2 точки аванс през третия Рома, който утре гостува на Милан.

Лидерът Ювентус с 84 точки приема Торино тази вечер в градско дерби.

Дрис Мертенс откри за домакините още във втората минута, след като засече отблизо добро центриране на Фаузи Гулам от ляво.
Неаполитанците продължиха да доминират, но Мертенс и Лоренцо Инсиние пропуснаха от добри позиции.

Четири минути след почивката белгиецът все пак удвои. Той отново получи пас от Гулам от ляво и с прецизен удар по тревата от дъгата пред наказателното поле направи 2:0 с втория си гол в мача.

В средата на второто полувреме Инсиние направи преднината на Наполи класическа. Той беше изведен от Мертенс в чиста позиция в ляво и от ъгъла на малкия пеналт преодоля за трети път вратаря Рафаел.

Във втората минута на добавеното време Каляри направи загубата си малко по-почетна с попадение на резервата Диего Фариас след асистенция на друга резерва Жоао Педро.

Гостите останаха на 13-ото място с 41 точки.