Отборът на Еспаньол постигна важна победа като гост над новака Алавес с 1:0. С успеха каталунците от град Барселона събраха 15 точки и се изкачиха на 12-ото място в Ла Лига.

Всичко най-интересно в срещата се случи в последния четвърт час на мача.
В 79-ата минута Еспаньол получи правото да изпълни дузпа, след като Алексис игра с ръка в наказателното си поле.

Зад топката застана Херард Морено, който обаче не успя да преодолее вратаря Пачеко.

Две минути по-късно обаче Морено се реваншита на съотборниците си за направения пропуск. Нападателят скочи най-високо след едно центриране от корнер и с глава отбеляза единствения гол в мача.

В 87-ата минута Алавес можеше да стигне до равенството, но Диего Лопес направи феноменално спасяване след удара с глава на Зухаир Федал. Поражението прати Алавес на 14-о място с 13 точки.