Без звездата си Лео Меси (диария) и наказания голмайстор Луис Суарес Барселона завърши само 0:0 срещу Малага в мач от 12-ия кръг на испанската Ла Лига, който се игра на стадион "Ноу Камп".

Каталунците тотално надиграха своя противник, но или стреляха неточно, или бяха отказвани от направилия много добър мач опитен вратар Камени.

В средата на втората част гостите останаха с човек по-малко заради директен червен картон на Диего Йоренте. Барса осъществи страховит натиск, но редовно попадение на Пике беше отменено, а освен това не бе маркирано нарушение срещу бранителя в пеналта на гостите.

Така вторият Барса събра 26 точки и пропусна златна възможност да излезе на върха преди вечерното дерби на Мадрид. Малага е десети с 16 пункта.

В третата минута Пако Алкасер най-после вкара първия си гол в официален мач за Барселона, но попадението беше отменено заради положение на засада... На отсрещната врата бившият нападател на каталунците Сандро шутира, но неточно.

Последва страховит натиск на шампионите, които бяха близо до откриването на резултата. Първо Неймар стреля неточно, а след това Жерард Пике отправи страхотен удар в горния ляв ъгъл, но Камени спаси. Последва удар с глава на Пике и добавка на Масчерано, но топката се отби в гредата, а след това беше маркирана засада.

Рафиня също отправи неточен удар след хубава комбинация пред границата на малкия пеналт, а в средата на първата част бърза контраатака на гостите завърши с точна стрелба на Сандро, но Тер Стеген не бе затруднен.

До края на първата част Рафиня пробва още веднъж рефлекса на Камени, а Серхио Бускетс шутира високо от сравнително добра позиция.

След подновяването на играта Камени се справи с удар на Неймар, а при акция на Малага Розалес шутира доста неточно. После Хуанкар излезе срещу Тер Стеген и го финтира, но прати топката във външната част на мрежата!

Рафиня отправи неточен удар, а в средата на втората част Йоренте беше изгонен заради груб фаул срещу Неймар. Последва центриране за Рафиня, но и нов неточен удар.

Десетина минути преди края на редовното време включилият се напред като централен нападател  Пике отправи удар с глава, но покрай целта. Ракитич стреля с глава при изпълнение на корнер, но покрай дясната греда!

В 83-ата минута Андре Гомеш нацели напречната греда след удар с глава и Пике направи успешна добавка, но голът беше отменен заради несъществуваща засада на португалеца.

Секунди след това Микел задържа Пике с ръка в пеналта, но реферът се уплаши да отсъди очевидната дузпа.

В 94-ата минута Неймар засече центриране по диагонала, но Карлос Камени успя да спаси атрактивно на близкия ъгъл! В последните секунди на мача Хуан Карлос също беше изгонен заради протест.

Барселона - Малага 0:0

Червен картон: Диего Йоренте (Малага) - 68'

Червен картон: Хуан Карлос (Малага) - 97'

Барселона: Тер Стеген, Масчерано, Пике, Роберто, Дин (Алба - 62'), Бускетс, Денис Суарес (Гомеш - 68'), Рафиня (Ракитич - 77'), Арда, Алкасер, Неймар

Малага: Камени, Микел, Торес, Розалес, Рика, Пабло (Валенте - 95'), Йоренте, Онтиверос (Муньос - 69'), Хуанпи, Хуанкар, Сандро (Несири - 81')