Феновете на Валенсия отново ще могат да празнуват победа на отбора, след като Прилепите надвиха Еспаньол с 2:1 на „Местая“.

Изпадналият в криза тим не бе печелил в първенството от средата на октомври, но сега прекъсна поредицата си от 8 поредни мача без успех в шампионата и взе важни 3 точки след 3 месеца чакане.

Валенсианци имаха предимство до почивката и заслужено поведоха в 17-ата минута, когато хубава комбинация между няколко играчи завърши с подаване на Нани към Мартин Монтоя, който не остави шансове на Диего Лопес останал сам срещу него.

В 73-ата минута домакините удвоиха аванса си, след като Дани Парехо изпълни отлично свободен удар, вратарят на Еспаньол изби в гредата, но Санти Мина бе на място и добави с глава за 2:0.

Давид Лопес успя да върне един гол за гостите в 85-ата минута, но до края Валенсия удържа аванса си и вече има 16 точки, но остава на 17-о място и изобщо не може да да бъде спокоен за бъдещето си. Еспаньол е в средата на таблицата с 23.