Севиля записа пета поредна победа в испанската Примера, след като спечели с 4:3 визитата си на Осасуна от XIX кръг.

Момчетата на Хорхе Сампаоли изоставаха на два пъти в резултата, но в крайна сметка взеха своето и отново са само на точка от лидера Реал Мадрид, като имат с 4 повече от Барселона, макар двата гранда да са с мач по-малко.

Серхио Леон даде аванс на домакините от Памплона още в 15-ата минута, ала в 43-ата Висенте Ибора възстанови статуквото.

Така първата част приключи при 1:1, а в 63-ата минута именно Ибора си вкара автогол и отново даде аванс на Осасуна.

Само две минути по-късно обаче той се реабилитира и изравни за втори път резултата, докато в 80-ата Франко Васкес направи обрата пълен.

Резервата Пабло Сарабия се разписа в добавеното време на срещата за 4:2 в полза на Севиля, а секунди по-късно друг футболист, появил се от пейката - Кенан, оформи крайния резултат с попадение в полза на домакините