Испания победи с 2:1 Македония в мач от Група G на световните квалификации. Тимът на Хулен Лопетеги обаче можеше да плати скъпо за пропуските и подценяването, след като поведе с 2:0, но допусна гол на домакините.

Давид Силва (15) и Диего Коста (27) направиха така, че “Ла Фурия” да изглежда сигурен победител, но през втората част Стефан Ристовски (66) намали резултата.

Все пак с този успех Испания продължава битката за първото място с тима на Италия. “Скуадрата” спечели с 4:0 домакинството си на Лихтенщайн и преди прекият сблъсък между двата тима в следващия кръг делят първата позиция с по 16 точки. Все пак испанците имат по-добра голова разлика. Македония е на петото място с 3.

“Ла Фурия” бе пълен господар на терена през първото полувреме, в което хората на Лопетеги можеха да вкарат и 5 гола. Испанците обаче се прибраха на почивката с два аванс, след като в 15-та минута Давид Силва мушна топката с десния крак зад Димитриевски, а в 27-та минута Диего Коста вкара на празна врата след асистенция на Иско. Плеймейкърът на Реал Мадрид пък имаше поне три възможности да вкара нов гол, но не успя да настрои мерника си.

След почивката домакините се посъвзеха и с много повече хъс и борба опитаха да причинят проблеми на гостите. Жерард Пике направи страхотен пропуск от близко разстояние, а малко след това Македония намали.

Горан Пандев матира защитата на гостите с извеждащ пас към Ристовски, който проби на скорост и с мощен удар под гредата разстреля Давид Де Хеа.

До края Испания не позволи повече изненади и комфортно запази преднината си.

Македония - Испания 1:2

0:1 Давид Силва 15'

0:2 Диего Коста 27'

1:2 Стефан Ристовски 66'

Македония: Димитриевски, Ристевски, Мойсов (85 - Тричковски), Шиков, Тошевски (74 - Трайковски), Ристовски, Степанович (46 - Елмас), Спировски, Алиоски, Пандев, Несторовски

Испания: Де Хеа, Алба, Пике, Рамос, Карвахал, Бускетс, Иниеста (90 - Нигес), Алкантара (74 - Коке), Силва (69 - Педро), Иско, Коста