Валенсия продължава с отличното си представяне в испанската лига и сега размаза Севиля с 4:0 в двубой от 9-ия кръг.

Прилепите остават втори, като вече имат 21 точки и все още са без поражение. В същото време андалусийци паднаха за трети път в последните 4 срещи и с 16 точки са на 6-о място.

Гонсало Гедес, който играе изключително силно от началото на сезона, отново впечатли, като откри в 43-ата минута с удар от наказателното поле, когато бе намерен от Родриго Морено.

Нападателят се отчете с нова асистенция в 51-ата минута, когато Симоне Дзадза реализира, а в края домакините вкараха още две попадения. Резервата Санти Мина направи 3:0 в 85-ата минута намерен от Гедес, който в добавеното време оформи крайния резултат с втория си гол в мача.

Така валенсианци вече са отбелязали 25 гола и не са започвали толкова силно от 70 години насам. 5 поредни победи пък тимът не е имал от сезон 2010-2011.