Франция постигна трета поредна победа в своята квалификационна група, след като без да блести спечели срещу аутсайдера Люксембург с 2:0 и то като домакин. Все пак най-важното бе, че Петлите взеха 3 точки.

В началото французите трудно стигаха до голови положения, въпреки че контролираха двубоя. В 23-ата минута обаче те поведоха. При един корнер Бензема успя да овладее с десния крак, а след това стреля с левия и намери далечния ъгъл отбелязвайки страхотен гол.

Очаквано гостите бяха прибрани в своята половина и това затрудни сериозно Петлите, които все пак бяха доволни, че водят. Вратарят на Люксембург Жубер спаси два далечни изстрела и на почивката резултатът бе 1:0.

В 54-ата минута ситуацията за гостите се усложни още повече, защото те останаха с човек по-малко. Капитанът Петерс направи груб фаул срещу Гуркюф и получи втори жълт картон.

Това помогна на домакините, които стигнаха до гола на успокоението. В 76-ата минута Дмитри Пайе намери Гуркюф на около 25 метра от вратата, а халфът на Лион веднага стреля и изненада вратаря на съперника, пращайки топката в мрежата.

В другия мач от групата Беларус победи Албания с 2:0 у дома. По този начин французите са лидери с 9 точки, но Беларус е съвсем близо с 8. Албанците са с 5, а до края следват Босна - 4, Румъния - 2 и Люксембург 1.

Съставът на Франция: Лорис, Ревейер, Рами, Мексес, Клиши, Алу Диара, Диаби, Малуда (63 Насри), Гуркюф, Бензема (63 Пайе), Оро (73 Реми)