Водачът в Германия Борусия Дортмунд изгуби две точки от преднината си пред Байерн. На своя стадион отборът направи 1:1 срещу предпоследния в класирането Щутгарт.

Домакините бяха по-добри през целия мач. Те съдаваха с лекота положения и със същата ги пропускаха.

В края на първото полувреме обаче нещата изглеждаха добре за тях. В 43-ата минута Гьотце откри резултата и взриви претъпкания с над 80 000 зрители стадион.

И след паузата Борусия Д нападаше, но втори гол не падна. Задачата бе да се докара мача до победен край, но в 84-ата минута Щутгарт нанесе своя удар. Погребняк изравни със силен шут – 1:1.

Така Дортмунд събра 47 точки – с 14 повече от Байерн, които са трети. Такава беше разликата и в началото на пролетния полусезон.

В същото време пропадането на есенното чудо Майнц продължи. На своя стадион те загубиха от Волфсбург с 0:1 – шеста загуба в последните осем мача. Въпреки това тимът остава напред в класирането – четвърти.