Бившата звезда на френския Олимпик Лион Жуниньо Пернамбукано, който е огорчавал не един или двама вратари с топовните си удари от дистанция, отново показа на света фирменото си изпълнение.

В мача от бразилското първенство между Васко да Гама и Коритиба 36-годишният Жуниньо се нагърби с изпълнението на пряк свободен удар от около 30 метра, пращайки топката с мощен изстрел в мрежата на съперника, като кълбото влетя във вратата на гостите и с помощта на напречната греда.

В последните 5 дни Жуниньо вече има 2 гола и асистенция на сметката си, като той връща познатата си форма от времето, в което играеше по европейските терени.

36-годишният бразилец откри резултата в мача в 28-та минута, а малко след началото на втората част Васко удвои преднината си след асистенция на Жуниньо и гол на Ромуло за победата с 2:0.

В момента тимът се намира на трето място в класирането, с актив от 41 точки - само с 2 по-малко от лидера Коринтианс.

В края на миналата седмица Америка усети силата на шута на Жуниньо, когато опашкарят в таблицата получи гол също от пряк свободен удар, след изпълнение на звездата на Васко.