Астън Вила продължи серията си без загуба от началото на сезона. Бирмингамци победиха 2:0 Уигън у дома и вече имат 11 точки от 7 кръга. Головете за победата вкараха Гейбриъл Агбонлахор и Дарън Бент. Цял мач за Вила игра капитана Стилиян Петров.

Мениджърът на Астън Вила, Алекс Маклийш остави на пейката бившия играч на Уигън Шарл Нзогбия. На негово място в тима се появи завърналия се след контузия Дарън Бент. Той водеше атаката заедно с Гейбриъл Агбонлахор. Роберто Мартинес направи две промени в състава, който падна 0:2 от Тотнъм в миналия кръг. Рони Стам и Емерсън Бойс влязоха на местата на Стив Гохури и Жорди Гомес.

Вила владееше топката повече в началото. Първата добра атака дойде след центриране на Алън Хътън отдясно. Гейбриъл Агбонлахор стигна до топката и стреля от воле, но много неточно. В 20-ата минута Вила имаше още едно добро положение. Този път пропуска бе на Дарън Бент. Нападателят не уцели вратата с глава след центриране на Бари Бенън.

Уигън рядко стигаше до вратата на домакините. За сметка на това Вила продължаваше да пропуска ситуации. Бенън отново пусна добър пас към Бент, който финтира двама защитници и стреля. Али ал Хабси обаче се намеси добре и изби. После Стивън Айрлънд се озова на стрелкова позиция, но шута му мина над вратата.

Все пак логичното се случи в 36-ата минута. Гейбриъл Агбонлахор откри резултата за Вила. Нападателят се оказа твърде бърз и повратлив за Гари Колдуел. Агбонлахор изпревари защитника на съперника и прати топката под гредата - 1:0. Това бе четвъртия гол на нападателя за сезона в 7 срещи. Той вече подобри постижението си от миналата кампания, когато вкара три пъти за 26 мача във Висшата лига.

В края на полувремето Уигън отправи първия сериозен шут към вратата на Шей Гивън. Направи го Франко ди Санто при една контраатака, но не уцели вратата.

Отбраната на Уигън така и не успяваше да намери начин да противодейства на Агбонлахор. Секунди след началото на втората част голмайстора стреля силно, но топката мина на сантиметри покрай гредата. Вила продължи да атакува, но съдията Клатънбърг не отсъди дузпа за Уигън. Алън Хътън събори Франко ди Санто, но рефера остави играта да продължи. В следващата атака Вила вкара втори гол.

Агбонлахор отново се измъкна от защитата на Уигън. Този път финтира Емерсън Бойс, за да прехвърли топката към Дарън Бент, който от воле направи 2:0.

Малко след това Стилиян Петров можеше да сложи точка на спора, но мощния удар на българина от около 30 метра, бе избит от вратаря Ал Хабси. Дарън Бент вкара още веднъж топката в мрежата, но попадението бе отменено заради засада. В добавеното време Уигън бе близо до почетен гол. Моузес стреля ниско, топката се отклони в Самън и влизаше в ъгъла. Вратарят Гивън обаче се намеси брилянтно и изби в корнер.

Така Уигън загуби за първи път в историята си на "Вила Парк". До момента Латикс имаше 3 победи и 3 равенства на този стадион във Висшата лига и бе допуснал само 2 гола. Победата пък изкачи Вила на шестото място преди останалите мачове от кръга.

АСТЪН ВИЛА - УИГЪН 2:0
1:0 Агбонлахор 36
2:0 Бент 62

АСТЪН ВИЛА: Гивън, Хътън, Дън, Колинс, Уорнък, Петров, Айрлънд (57 Хески), Бенън, Делф, Агбонлахор (85 Вайман), Бент (74 Нзогбия)

УИГЪН: Ал Хабси, Стам (56 Макартър), Колдуел, Фигероа, Ван Анхолт, Моузес, Макарти (85 Самън), Бойс, Уотсън, Диаме (71 Малоуни), Ди Санто