Френският колос ПСЖ даде много сериозна заявка за титлата, след като победи с 2:0 досегашния лидер в класирането Олимпик Лион.

Двата отбора се изправиха един срещу друг на стадион "Парк де Пренс" във френската столица Париж, а домакините тотално надиграха противника и заслужено стигнаха до трите точки в срещата.

Резултатът в този мач откри новото рекордно попълнение на парижани Хавиер Пасторе, който се разписа в 65-ата минута на мача след хубава асистенция на Матийо Бодмер.

Крайното 2:0 в тази среща оформи Кристоф Жале в 90-ата минута. Двубоят между двата отбора иначе предизвика доста сериозен интерес и не случайно на стадиона акостираха около 50 хиляди души.

С този успех, парижани показаха, че се намират в наистина доста добра форма. Отборът има три победи от последните си три мача.

Към днешна дата ПСЖ заема лидерската позиция в класирането в Лига 1 с актив от 20 точки, докато Лион в момента е на 3-ото място със 17 точки.

Втори е Монпелие, който има също 17 точки, но по-добра голова разлика от "Хлапетата". В следващия кръг ПСЖ играе с Аячо, а Лион - с Нанси.