Наполи спечели с 2:0 домакинството си на Удинезе и по този начин нанесе първо поражение на тима на Франческо Гуидолин в Серия А през този сезон.

Попаденията за "сините" отбелязаха Езекиел Лавеци в 20-тата и Кристиан Маджо в 44-тата минута. Момчетата на Валтер Мадзари можеха да вкарат и още голове, ако не бяха пропуските на Кавани, Лавеци и Хамшик.

Удинезе пък не впечатли с нещо кой знае какво и закономерно загуби. "Фриуланите" остават на втора позиция във временното класиране, на точка зад водача Ювентус.

Неаполитанците бяха по-активният отбор в началото на мача. Въпреки че не стигаха до чисти голови положения, домакините играеха бързо и комбинативно, а Удинезе чакаше своя шанс за контраатаки.

В 13-тата минута Марек Хамшик проби отдясно в наказателното поле на "зебрите" и стреля силно, но неточно.

Малко след това словашкият национал вкара топката в мрежата зад Ханданович след центриране от фаул на Лавеци, но страничният съдия беше вдигнал флага за засада.

Все пак в 20-тата минута Наполи откри резултата с фантастичен гол на Лавеци от воле след още по-фантастичен пас на Единсон Кавани. Момчетата на Валтер Мадзари заслужено поведоха в резултата.

"Сините" продължиха с натиска си и с пропуски се отличиха голмайсторът Лавеци и Марек Хамшик.

За гостите пък, които се намираха на първа позиция във временното класиране преди вчерашната победа на Ювентус над Фиорентина, Антонио Флоро Флорес не успя да отбележи на няколко пъти.

И точно когато изглеждаше, че "фриуланите" ще се съвземат и ще отвърнат на удара, Наполи вкара втори гол.

Негов автор стана италианският национал Кристиан Маджо, който се разписа с глава след центриране на Блерим Джемайли отляво.

През втората част Удинезе потърси промяна в играта и в резултата, но мерникът на "зебрите" беше много неточен.

Диего Фабрини, Пабло Армеро и Дамиано Феронети до един изпробваха късмета си от различна дистанция, но всички те не успяха да се разпишат.

В същото време Наполи изглеждаше по-опасно в предни позиции и логично Кавани и Гьокхан Инлер застрашиха вратата, пазена от Ханданович.

До ново попадение обаче не се стигна. В самия край на срещата домакините намалиха оборотите и оставиха Удинезе да атакува, но доскорошните лидери в Серия А бяха беззъби в нападение и закономерно допуснаха първо поражение през сезона.

Наполи – Удинезе 2:0