Уест Хем успя да ознаменува силния си сезон със завръщане във Висшата лига.

Лондончани победиха Блекпул с 2:1 във финалния плейоф и по този начин отново са част от английския елит.

Момчетата на Сам Алърдайс показаха много стабилна игра и напълно заслужено стигнаха до успеха в срещата, която се игра пред 78 хиляди души на митичния "Уембли" в английската столица Лондон.

Блекпул започна мача по-активно от своя опонент и момчетата на Йън Холоуей пропуснаха няколко добри възможности през първите минути.

Лондончани се възползваха от това нещо и откриха чрез попадение на Карлтън Коул в 35-ата минута.

Той получи много хубав пас от Матю Тейлър, след което си поведе топката в наказателното поле и с удар от близка дистанция матира противниковия вратар.

В началото на второто полувреме обаче Блекпул изравни.

Синът на легендарния Пол Инс - Том, реализира след много добро изпълнение по въздуха и върна интригата в мача.

По всичко изглеждаше, че ще се стигне до продължения в мача, но това не стана, тъй като Рикардо Ваш Те бе намерен непокрит от Карлтън Коул и вкара победния гол три минути преди края на редовното време.