Един от най-силните френски отбори Олимпик Марсилия продължава с изключително си представяне от началото на сезона в Лига 1.

Тимът постигна шестата си поредна шампионатна победа и върви уверено към титлата, след като надви с минималното 1:0 средняка Евиан.

Срещата между двата отбора се игра на стад "Велодром", а домакините демонстрираха доста по-добра игра и напълно заслужено стигнаха до трите точки в двубоя.

Сблъсъкът бе от 6-ия кръг на френското първенство, а след него марсилци имат в актива си 18 спечелени точки.

Единственото попадение бе дело на Морган Амалфитано, който реализира в 33-ата минута на двубоя след асистенция на Матийо Валбуена.

До края на мача и пред двата отбора се откриха интересни голови положения, които обаче така и не бяха реализирани.

В крайна сметка Марсилия стигна до минималния успех и спечели поредните си три точки.

Следващият мач на тима е гостуване на Валансиен, което ще се състои на 30-и, този месец.

Междувременно пък Лион успя да стигне до равенство 1:1 при визитата си на отбора на Лил.

Сблъсъкът между двата тима се игра на стадион "Метропол", а гостите едва измъкнаха равенството в срещата.

"Кучетата" демонстрираха доста настървена игра и се опитаха да се реваншират на феновете си за жестокия резил срещу БАТЕ Борисов през седмицата.

Нолан Роу отри резултата още в 7-ата минута, а Лил пропусна още няколко интересни положения по време на самия двубой.

По всичко изглеждаше, че отборът ще успее да спечели важни три точки, но в 80-ата минута Лисандро Лопеш изравни и донесе точката на Лион.

След този мач Лион заема 2-ото място в класирането с актив от 14 точки, докато Лил е на 12-ата позиция със 7 точки.

В следващия кръг "Кучетата" срещат Рен, като ще бъдат гости в този мач. "Хлапетата" пък ще домакинстват на Бордо.

В другия мач от кръга, който се игра вчера, Бордо не успя да победи Аячо като домакин и двата тима врътнаха реми.

"Жирондинци" на два пъти повеждаха в резултата с попадения на Енрике и Гуфран в 54-ата и 78-ата минути, но гостите и в двата случая изравняваха чрез Фати и Белхазуи в 64-ата и 91-ата минути.

След този мач Бордо е 6-и в класирането с 10 точки.