Германия победи Фарьорските острови с 3:0 като гост в световна квалификация от група "С" и се доближи много близо до Мондиал 2014.

Попаденията реализираха Пер Мертезакер през първата част, както Месут Йозил от дузпа четвърт час преди края и Томас Мюлер в самия край.

По този начин момчетата на Йоахим Льов събраха 22 точки и запазиха аванса си от пет пункта пред втория в групата Швеция. Така практически Маншафта има нужда само от една точка в оставащите си два мача, за да се класира на шампионата на планетата.

Двубоят започна с изненадваща бърза акция на домакините, които дори отправиха първия си удар само след трийсетина секунди. Беняминсен шутира силно, но намери тялото на Боатенг.

Малко след това гостите реагираха подобаващо - Месут Йозил задържа хитро отдясно и предостави възможността на Сами Кедира да опита диагонален изстрел по земя, но топката профуча на метър и половина покрай гредата.

Дракслер проби отляво и Олсен за малко да си вкара автогол, но напречната греда спаси Фарьорските острови. Те спретнаха прилична контраатака отляво, завършена от Юстинусен. Неговият удар бе париран от Нойер.

Чудесният извеждащ пас на Сами Кедира намери Мирослав Клозе в наказателното поле, но вратарят на домакините Нилсен успя да избие с крака удара на ветерана. После той улови снаряда на Мюлер отдясно.

В 22-та минута Германия първо уцели гредата чрез Клозе, но веднага след това откри резултата след корнер. Джером Боатенг отклони с глава към далечната греда, където Пер Мертезакер добута кълбото с левия крак.

Половин час след началото на мача Нилсен показа отличен рефлекс след удар с глава на Клозе и мощна тупалка от дистанция на Юлиан Дракслер.

Втората част започна с неточен удар на Холст, а на отсрещната врата Месут Йозил шутира неточно с левия крак от фаул. Малко след това Дракслер финтира двама защитници, но бе затворен.

Като цяло германците намалиха оборотите и на двубоя му липсваше приличното темпо от първата част. В средата на второто полувреме Холст навлезе в наказателното поле и отправи точен, но слаб удар в ръцете на Нойер.

Удар с глава на Кедира след центрирането отляво на Йозил бе изчистено малко пред голлинията от Балдвинсон. Малко след това мощен изстрел на плеймейкъра бе отразен от стража на островитяните.

В 73-тата минута реферът направи подарък на Германия отсъждайки много спорна дузпа. Томас Мюлер бе изведен отдясно, навлезе в наказателното поле и падна след съвсем леко съприкосновение с Грегърсън. Последният бе изгонен, а Месут Йозил реализира от бялата точка.

Десетина минути след това Филип Лам центрира отдясно към границата на малкия пеналт, където Томас Мюлер се оказа най-находчив между трима защитници. Германецът си спря топката и после я прати в мрежата след удар с десния крак.

Фарьорски острови - Германия  0:3

0:1  Пер Мертезакер - 22'

0:2  Месут Йозил - 74', дузпа

0:3  Томас Мюлер - 84'