Русия успя да постигне изключително важна домакинска победа над Израел с 3:1 в среща от Група "F" на Световните квалификации. По този начин "Сборная" оглави групата си и има в актива си 18 точки след 8 мача.

Така руснаците изпревариха португалците, които остават на втората позиция с точка по-малко. Израел пък остава на третата позиция с 12 точки и шансовете на страната да мечтае дори и за бараж са илюзорни.

През първото полувреме не паднаха попадения, като всички голове бяха реализирани след почивката.

Руснаците откриха чрез Василий Березуцки в 49-ата минута. Широков центрира хубаво в наказателното поле, но топката рикошира в крака на противников играч и попадна право на волето на бранителя, който прати кълбото в долния далечен ъгъл за 1:0.

Три минути след това руснаците вкараха и второ попадение, дело на Кокорин, което бе изключително красиво.

Той отправи изключителен удар от дъгата, който влетя с много голяма сила в горния десен ъгъл на израелската врата.

Домакините продължиха със силната си игра и в 74-ата минута резултатът вече бе класически.

Широков нацели гредата след отсъдена дузпа за домакините, но топката се върна около границата на наказателното поле, където Денис Глушаков вкара в опразнената мрежа.

В 93-ата минута пък Захави вкара почетен гол за гостите.