Френският шампион ПСЖ успя да изиграе един от най-добрите си мачове от началото на сезона, след като спечели с 2:0 гостуването си на Бордо.

"Жирондинци" по традиция са един от най-коравите френски клубове и гостуванията на този тим са доста тежки за фаворитите, но парижани не се затрудниха особено.

Срещата бе от 5-ия кръг на Лига 1 и след нея парижкият отбор заема лидерската позиция в класирането с актив от 11 точки. Тимът обаче е с мач повече от останалите отбори от челото на таблицата.

Още от началото на мача гостите като цяло стояха доста по-добре на терена от своя противник.

В 30-ата минута резултатът в срещата бе открит от Блейс Матуиди, който получи отличен пас от Златан Ибрахимович, който го изведе по страхотен начин.

След това халфът непокрит в наказателното поле отправи удар, който бе спасен от противниковия вратар.

При добавката обаче Матуиди този път бе безгрешен и откри резултата в полза на гостуващия отбор.

В 64-ата минута Лукас Моура оформи крайното 0:2 за ПСЖ. Той бе изведен от Марко Верати, след което направи няколко крачки в наказателното поле и с много хубав удар покрай вратаря не сгреши.