С голове на Неймар и Оскар Бразилия победи Република Корея с 2:0 в поредната си контрола, играна в Сеул.

Нападателят на Барселона бе под съмнение за мача заради контузия на тренировка, но започна и въпреки грубостите на съперниците срещу него, се справи добре.

Жо и Оскар не успяха да реализират с ударите си през първата част преди пробивът да стане факт в 42-ата минута. Неймар бе съборен пред наказателното поле и сам изпълни отлично свободния удар, за да даде преднина на отбора си.

Скоро след подновяването на играта Паулиньо изведе отлично Оскар сам срещу вратаря и халфът на Челси преодоля съперника, за да вкара в празната врата за 2:0.

Опитите до края на домакините да се върнат в мача не дадоха резултат, а Неймар запази спокойствие, след като бе запитан как ще коментира твърдата игра срещу него.

„Това е част от играта. Не ми харесва единствено, когато подобни действия се правят с лош умисъл. Иначе нарушенията са нещо нормално“ заяви той.

Във вторник Бразилия ще играе със Замбия в Пекин нова контрола, а до края на 2013-а ще срещне още Хондурас, Русия и Южна Африка.