Саутхямптън постигна лесна домакинска победа с 2:0 над Фулъм насред своя "Сейнт Мери" в среща от 9-ия кръг на Висшата лига.

Домакините надиграха противника по всички параграфи и изпуснаха да вкарат поне още няколко гола във вратата на столичани.

След този успех "Светците" заемат 3-ото място в класирането с 18 точки, колкото има и Евертън.

Фулъм пък е на незавидното 13-о място в класирането с актив от 10 точки.

Гостите демонстрираха изключително слаба игра и като цяло не успяха да създадат нищо интересно пред противниковата игра.

Димитър Бербатов пък изигра посредствен мач и в големи части от двубоя изглеждаше изолиран в предни позиции.

Днес Берба празнуваше имен ден, но така и не успя да се разпише във вратата на противника.

Мачът започна много силно за домакините, които имаха прекрасна възможност за попадение още в 6-ата минута.

Адам Лалана отправи много силен удар, който обаче бе изчистен от голлинията, от Фернандо Аморебиета.

Четвърт част след началото на мача пък и Уаняма имаше идеална възможност да се разпише, но неговият удар бе неточен.

Все пак Рики Ламбърт откри в 20-ата минута и даде аванс на "Светците".

Уотд-Праус центрира от ъглов удар, а Ловрен продължи топката към своя съотборник, който с глава бе точен за 1:0.

Минута след това Родригес излезе сам срещу вратаря на Фулъм, но Стекеленбург успя да спаси вратата си и да предотврати попадение.

В 35-ата минута Ламбърт можеше да удвои резултата, но ударът му срещна гредата, а две минути по-късно стражът на Фулъм изби страхотен удар на нападателя.

В 43-ата минута все пак Джей Родригес успя да удвои преднината на своите. Ламбърт отклони топката към своя съотборник след центриране на Лалана и Родригес с глава вкара топката в мрежата.

През второто полувреме темпото се успокои, като в крайна сметка до края на мача не се стигна до повече попадения.

Със сигурност загубата може да подейства доста негативно върху бъдещето на Мартин Йол, чието бъдеще скоро може да бъде под въпрос.

САУТХЯМПТЪН - ФУЛЪМ 2:0
1:0 Ламбърт 20'
2:0 Родригес 43'