Камерун стана третият африкански тим, който си осигури място на световното първенство догодина, след като във втория мач разби Тунис с 4:1 у дома.

Първата среща бе завършила 0:0, така че сега Неукротимите лъвове не оставиха съмнение в превъзходството си и се присъединиха към Нигерия и Кот Д’Ивоар, които вчера спечелиха визи за Южна Америка.

Още в 3-ата минута Пиер Уебо, който в първия мач бе направил невероятен пропуск, се реваншира, след като преодоля защитник и стреля точно в далечния ъгъл.

Бенджамин Муканджо съвсем успокои Камерун, след като в 31-ата минута преодоля трима съперници и успя да реализира с хубав изстрел в близкия ъгъл.

Ахмед Акаичи върна едно попадение малко след почивката, но след корнер на Асу-Екото Жан Макун вкара с глава, за да върне преднината от два гола. След това отново той при контраатака вкара на празна врата, след като ударът на Чупо-Мотинг се отби от гредата.