Мексико не срещна проблеми на реванша срещу Нова Зеландия и се класира за финалите на световното първенство в Бразилия.

"Ацтеките" победиха с 4:2 в Уелингтън и с общ резултат 9:3 елиминираха "Кивитата".

В първия мач преди четири дни Мексико спечели убедителна победа с 5:1 на своя "Ацтека" и реваншът до голяма степен бе формалност.

Интригата в него бе окончателно решена още в 14-та минута, когато Оскар Пералта изведе Мексико напред след извеждащ пас на Карлос Пена. Четвърт час по-късно отново Пералта вкара втори гол, а в 33-та минута нападателят оформи своя хеттрик.

Десетина минути преди края на мача домакините направиха загубата си по-приемлива с два бързи гола на Крис Джеймс от дузпа и Рори Фалън. В 87-та минута Карлос пена оформи крайното 4:2 за Мексико.

Така Мексико се класира за 6-ти пореден и общо 15-ти път за световни финали.