Монако успя да се класира за 1/16-финалите на турнира за Купата на Франция, след като постигна много трудна победа с 3:2 при гостуването си на Ван.

Домакините са последни в трета дивизия, но въпреки това показаха изключително добро представяне срещу "Монегаските" и дори имаха шанс да се доберат до продължения.

Ван откри още в първите секунди резултата чрез Чакин, но в 3-ата минута Фалкао реализира след хубав удар от границата на наказателното поле.

Въпреки това обаче тимът от трета дивизия не се предаде и си върна аванса с гол на Агуемон в 35-ата минута, който дойде след много глупава вратарска грешка.

Хамес Родригес обаче изравни в 41-ата минута за 2:2. Фалкао елегантно с пета подаде към своя съотборник, който от близка дистанция не сгреши.

В 86-ата минута Ферейра-Караско донесе успеха на гостите след много хубав удар по земя от 16-17 метра.