Спортинг Лисабон се наложи с 1:0 над Белененсес и отложи празника на Бенфика за очертаващата се титла на Португалия.

Победата гарантира на Спортинг сигурно 2-о място и позиция в Шампионската лига през есента, след като Порто изостава на 11  точки три кръга до края.

Бенфика все пак може да триумфира тази вечер, ако победи у дома Олянензе и прибави нови три точки към актива си от 70.

Спортинг е с 66, а Ещорил все още има надежди, че може да пребори Порто за 3-ата позиция.

Единственото попадение за лъвовете вкара Адриен Силва от дузпа в 52-ата минута. Тя беше отсъдена заради събаряне на Карлос Мане от Жоао Мейра. Гостите от Спортинг завършиха мача 10 заради червения картон на Маркош Рожо 10 минути преди края, фаулирал Жорже Рохас.