Холандия за пореден път се издъни, след като у дома загуби с 2:3 от Мексико в контролна среща, която се игра в Амстердам.

Така със сигурност спекулациите около бъдещето на Гуус Хидинк ще продължат с пълна сила, тъй като "Лалетата" се намират в трагична форма, откакто опитният специалист пое юздите на отбора.

"Aцтеките" започнаха мача устремно, макар преди него да бяха в ролята на тотален аутсайдер. Карлос Вела откри резултата в 8-ата минута, след като отправи феноменален удар няколко метра преди границата на наказателното поле и остави вратаря на домакините безпомощен.

В 49-ата минута обаче Снайдер изравни резултата, като неговото попадение бе също доста красиво.

Той си повдигна топката на два метра преди дъгата и с прекрасен прехвърлящ удар възстанови статуквото.

В 63-ата минута Мексико отново стигна до преднина. Корона намери със страхотно извеждащо подаване Вела, който навлезе в наказателното поле и с мощен удар реализира.

Шест минути след това и Чичарито се разписа, Нападателят бе изведен сам срещу вратаря, след което го преодоля и без проблем вкара в опразнената мрежа.

Силите на холандците стигнаха само за още едно попадение, за крайното 2:3. Дели Блинд оформи крайния резултат в 74-ата минута. Бранителят стреля от почти 30 метра, като топката рикошира в тялото на противников играч и залъга Очоа, като топката в крайна сметка влезе в неговата врата.

ХОЛАНДИЯ - МЕКСИКО 2:3