Перу победи Парагвай с 2:0 и завърши на трето място в турнира по футбол за Копа Америка. Полузащитникът Андре Карийо даде аванс на Перу три минути след началото на второто полувреме.

Паоло Гереро отбеляза второто попадение в 89-а минута. Това беше негов четвърти гол в надпреварата. Гереро беше избран за играч номер 1 на двубоя.

Перу завършва на трето място във второ поредно издание на турнира. Тимът победи Венецуела с 4:1 преди четири години в Аржентина.

Парагвай е финалист от 2011-а, когато на финала отстъпи с 0:3 на Уругвай. В спора за титлата тази нощ ще се срещнат домакините от Чили и Аржентина.

"Ние много искахме да достигнем до финал. Но днес Перу победи силен съперник. Отборът представи страната по най-добрия начин. Този отбор е способен на още много успехи, имаме класни играчи", заяви селекционерът на Пери Рикардо Гарека.