Колумбия и Уругвай си спретнаха голов трилър и в крайна сметка си врътнаха 2:2 в световна квалификация за Мондиал 2018. Домакините дръпнаха в резултата в 15-ата минута, когато точен бе Абел Агияр.

Той получи пас от Луис Муриел и опъна мрежата на "урусите" за 1:0. Гостите обаче се вдигнаха и бързо успяха да изравнят. В 27-ата минута Кристан Родригес бе най-съобразителен в пеналта на Колумбия и с глава направи 1:1.

През второто полувреме продължиха лудите атаки и головите положения пред двете врати. След множество пропуски дойде времето на Луис Суарес.

Звездата на Барселона направи пълен обрат в мача, след като заби гол за Уругвай в 73-ата минута. Колумбия обаче не се предаде. Домакините натиснаха здраво и в 84-ата минута Йери Мина успя да изравни за 2:2.

До края и двата отбора имаха положения, но не се стигна до нов гол и заслужено срещата завърши при равенство.

Така Уругвай запази първото си място в групата, а Колумбия е сред първите четири отбора, преди останалите срещи от този кръг в зона Южна Америка.