Монако продължава да бележи да удоволствие и се отчете с нов изразителен успех – 4:0 над Нант у дома.

С това тимът подобри клубния рекорд по отбелязани голове за една кампания, като вече има 83 попадения, при това 10 мача преди края на сезона. Предишното постижение бе от сезон 1977-78 и бе от 79 гола.

Триумфът върна преднината пред ПСЖ и Ница от 3 точки, а серията без загуба в първенството достигна до 10 срещи, като от тях победите са 8.

Килиан Мбапе блесна за състава на Леонардо Жардим с два гола до почивката, като първо отбеляза с прецизен удар, а след това и с глава в добавеното време на първата част. Малко преди това Валер Жермен също бе реализирал, така че домакините водеха с 3:0 на почивката.

След паузата Фабиньо добави още един гол от дузпа, а въпреки усилията си Канарчетата не стигнаха до гол и с 34 точки не са много далеч от опасната зона, така че не могат да бъдат напълно спокойни.