Мексико удари с 2:1 Нова Зеландия в среща от група "А" за купата на Конфедерациите в Русия.  Това беше втора загуба за тима на Нова Зеландия, който загуби шансове да продължи напред в надпреварата.

"Кивитата" дръпнаха в резултата след попадение в края на първото полувреме. Тогава точен бе Крис Ууд. Това бе първи гол на Нова Зеландия от последните шест мача на тима в турнира.

След почивката обаче Мексико направи пълен обрат и с голове на Раул Хименес и Пералта стигна до победата.

В края Нова Зеландия можеше да изравни, но удар на Райън Томас срещна сглобката на гредите.

Така Мексико има вече четири точки в групата, след като в първата си среща врътна 2:2 с Португалия, а “кивитата” отстъпиха с 0:2 от Русия.

По-рано днес гол на Кристиано Роналдо донесе победа на “мореплавателите” с 1:0 над домакините от Русия.