Патрик Кейн вкара победен гол за Чикаго срещу Лос Анджелис само 3:45 минути преди сирената, а неговият отбор изравни финалната серия от Западната конференция на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).

Черните ястреби се наложиха с 4:3, а серията е равна след шестия мач, информира БТА.

Кейн вкара два гола и подаде на Дънкан Кийт за изравнителното попадение в средата на последната третина, с което Чикаго се спаси от елиминация във финалите на запад.

Черните ястреби дори си позволиха да загубят аванс в мача след голове на Дрю Даути и Алек Мартинес, но Кейн ги спаси с отличните си изяви във финалната част.

Той подаде на Кийт за изравнителния гол, а след това се разписа със силен удар през "натоварен трафик" в половината на Кралете, за да оформи крайното 4:3.

Мач номер 7 от финалната серия на запад е насрочена за неделя. Победителят ще играе срещу Ню Йорк Рейнджърс за купа "Стенли".