Стеван Йоветич напомни за голямата си класа и с двата си гола тази вечер донесе победата на Интер с 3:1 над Удинезе. “Нерадзурите” изоставаха в резултата след ранен гол на Сирил Теро, но след дубъла на Йовети тимът на Роберто Манчини спечели трите точки. В добавеното време Едер довърши гостите.

По този начин Интер се реваншира за загубата си от Дженоа (0:1) през седмицата и запази макар и теоретични шансове за третото място, което дава право на участие в Шампионската лига. Интер е на четвъртото място с 64 точки, с 4 по-малко от третия Рома. “Вълците” приемат в понеделник втория Наполи.

Двубоят започна по кошмарен начин за Интер, след като още в 9-та минута Сирил Теро смълча трибуните. Нападателят намери от въздуха извеждащо подаване на Баду и много красиво вкара топката зад Ханданович - 1:0 за Удинезе.

Интер натисна, но Йоветич и Брозович изпуснаха изгодни положения. Така се стигна до 36-та минута, когато Икарди опита нещо като шут, но се получи прекрасен пас към Стеван Йоветич, който отблизо нямаше как да сбърка - 1:1.

До края на първото полувреме “нерадзурите” атакуваха, докато гостите се отбраняваха и с бързи контраатаки се опитаха да наранят отново момчетата на Манчини. Ситуацията не се промени и през втората част. Удинезе бе близо до нов ранен гол, след като в 50-та минута Виднер нацели гредата. Малко след това Ханданович спаси опасен удар на Еденилсон.

Интер продължаваше да търси второто попадение и го дочака в 75-та минута. Биабиани бе изведе от Икарди по дясното крило и пусна остър пас към Йоветич. Черногорецът просто чукна топката с гърди в опразнената врата и направи 2:1. Домакините имаха и претенции за поне две неотсъдени дузпи, но главният съдия не реагира. В крайна сметка резервата Едер довърши гостите с трети гол, дълбоко в добавеното време.

Интер - Удинезе 3:1

0:1 Сирил Теро 9'

1:1 Стеван Йоветич 36’

2:1 Стеван Йоветич 75'

3:1 Едер 90'

Интер: Ханданович, Нагатомо, Миранда, Мурийо, Жуан (64 - Перишич), Брозович, Мело, Кондогбия, Биабиани (Д’Амброзио), Йоветич, Икарди (80 - Едер)

Удинезе: Карнезис, Вагуе, Данило, Фелипе (80 - Матос), Видмер, Баду, Кузманович, Фернандеш (85 - Халфредсон), Еденилсон (76 - Паскуале), Сапата, Теро

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/KHnKM_j-WJM" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>