Интер се намира в най-слабата си серия от 1982 година насам.

По-рано през деня "нерадзурите" загубиха с 1:2 от Сасуоло на "Джузепе Меаца", което е четвърто поредно поражение за отбора. Преди това Дженоа (1:0), Наполи (1:0) и Фиорентина (5:4) се възползваха от кризата при миланци.

За последно "синьо-черните" паднаха в четири поредни срещи през 2012 г. и вече нямат победа в осем двубоя в Серия "А". Това е клубен антирекорд, който се регистрира за пети път. Последният случай датира от периода март – май 1982 г.

За последно Интер победи Аталанта с гръмкото 7:1 преди два месеца, Кротоне (2:1) и Сампдория (2:1) също удариха "нерадзурите", а дербито с Милан завърши 2:2, като "росонерите" изравниха в 97-ата минута.

В класирането Интер е на 8-мо място с 56 точки и почти загуби шансове за класиране в Лига Европа.