Интер загуби първите си точки в Серия А, след като не успя да победи Болоня на неговия „Дал’Ара“ стигайки само до 1:1.

Нерадзурите не направиха най-добрия си мач и дълго време бяха в ролята на догонващи, но все пак избегнаха поражението.

Така или иначе серията им от 4 поредни победи бе прекъсната, като все пак те удължиха поредицата си без загуба срещу Болоня на 8 мача, а на стадиона на съперника отборът не е губил от 2002-а.

Лучано Спалети направи само една промяна в състава си, като пусна Юто Нагатомо вместо Далберт, но домакините бяха тези, които създадоха първото положение, когато Ди Франческо влезе към центъра и прати топката на сантиметри от целта.

Болоня продължи да бъде по-опасният тим и в 8-ата минута Симоне Верди накара Ханданович да спасява удара му от малък ъгъл, а след това Ерик Пулгар не бе точен при добавката.

Нагатомо прати топката покрай вратата при едно от малкото положения за Интер, а Верди накара Ханданович да избива прекия му свободен удар. В 32-ата минута обаче, Болоня заслужено поведе, когато Верди тръгна от средата на терена и отправи страхотен удар от 25 метра, който не остави шансове на стража на Интер.

Нерадзурите определено не се чувстваха комфортно и играта им не се получаваше. Малко преди почивката Перешич прати добра топка пред вратата, но Икарди се размина и не успя да я засече.

Интер опита да натисне след почивката и изпълни няколко корнера, без обаче да стигне до успех. Все пак Миранте спаси опасен удар с глава на Миранда, но не се виждаше как гостите ще стигнат до гол.

В 76-ата минута обаче, късметът им се усмихна. Бившия играч на Нерадзурите Ибрахима Мбай се подхлъзна и сякаш без да иска събори резервата Едер, който опитваше да стигне до топката, но едва ли щеше да успее да го направи.

Икарди реализира отсъдената дузпа, а до края и двата тима не направиха кой знае какво, за да стигнат до триумфа. Болоня подобри актива си до 5 точки, докато Интер е с 13.

Болоня – Интер 1:1