Интер продължи прекрасното си представяне в Серия А този сезон, а Иван Перишич донесе 9-та победа за тима си в шампионата - 2:1 като гост над Верона. Така домакините продължиха серията си от мачове без успех над “нерадзурите” от 1992 година, докато гостите от Милано продължават битката за върха.

Борха Валеро даде аванс на Интер с първия си гол за клуба в 39-та минута, а Джанпаоло Пацини изравни от дузпа в 59-та. Иван Перишич донесе трите точки за тима си с бомбен шут в 67-та минута.

С този успех Интер си върна второто място в класирането, като има актив от 31 точки, с две по-малко от лидера Наполи. С 28 пък са отборите на Ювентус и Лацио. Верона е на предпоследното място с едва 6 точки.

Лучано Спалети пусна същият отбор, който преди седмица донесе победата с 3:2 над Сампдория, докато Вероя започна с Мойсе Кийн в атака вместо опитния Джанпаоло Пацини. Още от първите минути гостите опитаха да овладеят инициативата, но удар на Матиас Весино в началото мина над гредата. Домакините отговориха с опасен удар на Алесио Черчи, който обаче бе блокиран от Жоао Миранда.

Последваха силни минути на “нерадзурите”, но до голово положение така и не се стигна. Все пак Интер поведе в 36-та минута, когато Антонио Кандрева центрира от дясното крило и топката стигна до непокрития Борха Валеро. Опитният полузащитник намери кълбото от въздуха и прониза Николас за 1:0. Това бе първи гол на Валеро за Интер от трансфера му от Фиорентина през лятото.

Второто полувреме започна отново равностойно, като гостите опитаха с далечни удари да затруднят вратаря на домакините. Икарди и Весино обаче не успяха да намерят целта.

Верона пък изравни при странни обстоятелства. В 58-та минута Самир Ханданович се хвърли в краката на Алесио Черчи. Главният рефер подмина ситуацията, но след консултация с помощниците си поиска видео повторение. След него беше категоричен - дузпа за Верона.

Джанпаоло Пацини се бе появил на терена по време на полемиката и с първото си докосване в мача реализира - 1:1. Интер все пак поведе много бързо. В 67-та минута при едно центриране от ъглов удар в наказателното поле топката бе изчистена към границата пред наказателното поле. Там дебнеше Иван Перишич, който намери топката от воле и разстреля Николас за 2:1.

Верона - Интер 1:2

0:1 Борха Валеро 36’

1:1 Джанпаоло Пацини 59’-д

1:2 Иван Перишич 67'

Верона: Николас, Ромуло, Oрто, Карачиоло, Супрайен, Верде, Беса (64 - Зукулини), Фосати, Фарес, Черчи (79 - Лий), Кийн (58 - Пацини)

Интер: Ханданович, Д’Амброзио, Шкриниар, Миранда, Нагатомо, Весино, Галярдини, Кандрева (74 - Брозович), Валеро (79 - Валеро), Перишич, Икарди (86 - Едер)