Ювентус победи Киево с 2:1 в среща от 5-тия кръг на Серия А и по този начин вече има тринадесет точки. "Летящите магаренца" пък допуснаха третото си поражение от началото на първенството, след като в предния кръг бяха постигнали първата си шампионатна победа за сезона – срещу Удинезе.

Успехът на "бианконерите" не дойде никак лесно. В четвърти пореден мач те първи допуснаха гол, след като в 28-мата минута Дженаро Сардо оползотвори грешка на Джанлуиджи Буфон и асистира за попадение на Сирил Теро. Гостите от Торино така и не успяха да изравнят преди почивката.

Почти веднага след паузата Фабио Куалиарела се възползва от хубаво центриране на Пол Погба и възстанови равенството, а малко след това домакините протестираха, тъй като гол на Алберто Палоски беше отменен заради засада. В 65-тата минута Погба центрира и Алесандро Бернардини си отбеляза автогол, благодарение на който шампионите стигнаха до победата.

Наставникът на "Старата госпожа" Антонио Конте остави на резервната скамейка Артуро Видал, Щефан Лихтщайнер, Квадво Асамоа и Карлос Тевес, както и Леонардо Бонучи. Като титуляри в предни позиции излязоха Фабио Куалиарела и Фернандо Йоренте, мястото си на игрището зае и капитанът Джанлуиджи Буфон, който преди няколко дни не игра срещу Верона.

В първите минути на срещата нямаше особено интересни ситуации пред двете врати. В началото и двата отбора залагаха на центрирания и разигравания от статични положения, като домакините умело затваряха пространствата пред своя вратар Кристиан Пуджони. Чак в 20-тата минута Федерико Пелузо центрира отдясно и Пол Погба отправи опасен, но все пак неточен изстрел с глава.

Осем минути по-късно "летящите магаренца" поведоха. Буфон подари топката на Дженаро Сардо, който бързо я насочи към Сирил Теро и френският нападател даде преднина на своя тим. В 33-тата минута първо удар на Куалиарела беше блокиран от Клейтон, а секунди по-късно шут на Андреа Пирло беше отклонен над вратата.

В 38-мата минута Куалиарела стреля от далечно разстояние, но Пуджони спаси. Две минути преди края на полувремето първо Маурисио Исла шутира и след рикошет Йоренте нанесе удар с глава, ала прекалено слабо, за да затрудни Пуджони. По този начин "бианконерите" не успяха да повторят първата част от двубоя си с Верона, когато обърнаха своя съперник преди паузата.

Веднага след почивката обаче торинският гранд изравни. Погба центрира отдясно, Куалиарела стреля с глава, в първия момент Пуджони се справи с удара, топката срещна и напречната греда, но в края на краищата нападателят на Ювентус с номер 27 заби кълбото в мрежата на Киево. Няколко минути по-късно футболистите на Джузепе Санино си помислиха, че отново водят, след като Алберто Палоски прати топката във вратата на Буфон, обаче страничният съдия беше вдигнал флага за засада.

В 56-тата минута Клаудио Маркизио шутира от далечна дистанция и Пуджони с мъка изби в корнер. Две минути преди това Буфон трябваше да излиза, за поправи грешка на Анджело Огбона, който изпусна Палоски. Все по-често възпитаниците на Конте опитваха далечни удари, Джорджо Киелини също изпробва своя късмет, обаче Пуджони пак направи спасяване.

По-нататък Маркизио отново стреля неточно, шут на Симоне Бентиволио пък беше отклонен в корнер. В 65-тата минута гостите стигнаха до пълен обрат. След центриране на Погба Алесандро Бернардини си отбеляза автогол. Десетина минути след това Лука Ригони отправи нелош изстрел, след който кълбото излезе в аут.

До края на двубоя "бианконерите" умело бранеха преднината си, а и след влизането в игра на Карлос Тевес можеха и да я увеличат, но това така и не се случи. Ювентус победи Киево с 2:1 и вече има актив от тринадесет точки в Серия А, отборът от Верона пък остава с четири точки.

Киево – Ювентус 1:2