Ювентус започна да набира скорост и след шестата си поредна в Серия А вече е на 4-то място в класирането. Торинци победиха Фиорентина с 3:1 у дома, въпреки че изоставаха в резултата след само 3 минути игра.

Йосип Иличич бе реализирал от дузпа, но с голове на Хуан Куадрадо 3 минути по-късно и Марио Манджукич и Пауло Дибала в края на срещата “Старата госпожа” стигна до трите точки.

С тях Юве измести Рома (29 т.) от 4-то място в класирането и вече има 30 точки. Фиорентина остана втори с 32, колкото има и Наполи, а лидер е Интер с 36.

Срещата започна по впечатляващ начин и още в началните минути двата отбора си размениха по един гол. Не бяха изминали и две минути игра, когато Бернардески падна в наказателното поле след контакт с Киелини и съдията на аутлинията сигнализира за нарушение - дузпа за Фиорентина. Йосип Иличич стреля мощно от бялата точка и въпреки че Джиджи Буфон уцели ъгъла, не успя да избие топката.

Ювентус обаче реагира по прекрасен начин. Само 3 минути по-късно Патрис Евра центрира отляво и Хуан Куадраро успя да прехвърли Татарушано след удар с глава - 1:1.

След това двата отбора заложиха на здрава битка в средата на терена и рядко имаха чисти възможности. При една от тях за Ювентус удар на Пауло Дибала в 25-та минута беше блокиран от…Марио Манджукич.

След почивката Юве опита да промени развоя и резултата, но в 59-та минута Дибала не успя да засече във вратата добро подаване на Евра. В 70-та минута Манджукич пък стреля нескопосано с глава след пас на Дибала.

Манджукич все пак свърши по перфектен начин работата си в 80-та минута, когато донесе победата на Юве. Погба изведе Дибала сам срещу Татарушано, но румънецът успя да го изпревари и да чукне топката. Манджукич обаче връхлетя и с мощен удар под гредата направи 2:1.

В добавеното време на срещата новият любимец на тифозите на Юве Пауло Дибала вкара осмия си гол в Серия А този сезон, след като излезе сам срещу Татарушано и с лекота успя да мушне топката в мрежата.

Ювентус - Фиорентина 3:1

0:1 Йосип Иличич 3’-д

1:1 Хуан Куадрадо 6’

2:1 Марио Манджукич 80'

3:1 Пауло Дибала 90+2'

Ювентус: Буфон, Бардзали, Бонучи, Киелини, Евра (77 - Сандро), Куадрадо, Кедира (62 - Стураро), Маркизио, Погба, Дибала, Манджукич (85 - Мората)

Фиорентина: Татарушано, Томович, Родригес, Астори, Бадел, Весино, Алонсо (85 - Паскуал), Иличич (85 - Фернандес), Валеро (85 - Роси), Бернардески, Калинич