Шампионът Ювентус загуби първи точки през новия сезон, след като в мач от 7-ия кръг на Серия "А" завърши 2:2 при гостуването си на Аталанта.

"Бианконерите" започнаха срещата шеметно и поведоха с два гола чрез Федерико Бернардески (21) и Гонсало Игуаин (24), но Матия Калдара върна надеждите на домакините след половин час игра. В началото на второто полувреме гол на Марио Манджукич беше отменен, благодарение на видео системата, което нажежи обстановката на стадион "Атлети Адзури Д'Италия".

Малко след това Браян Кристанте с глава направи 2:2, а в 80-ата минута Юве спечели дузпа. При нейното отсъждане съдийската бригада отново се допита до повторенията и в крайна сметка бялата точка беше посочена, въпреки че топката удари рамото на Андреа Петаня. Наказателният удар беше изпълнен от Пауло Дибала, който обаче пропусна и лиши хегемона от победата.

Така торинци вече имат 19 т., на две зад Наполи, който продължава да е безпогрешен. Интер също е с 19 т., докато Аталанта заема 11-та позиция с 9 т.

Макс Алегри остави на пейката Алекс Сандро, Андреа Бардзали, Хуан Куадрадо и Дъглас Коста, а Федерико Бернардески за първи път започна титуляр за "бианконероте". От 1-ата минута действаха още Квадво Асамоа и Гонсало Игуаин, който предните два мача беше резерва. За Аталанта титуляри бяха Матия Калдара и Леандро Спинацола, които са собственост на Юве, както и бившият защитник на Лудогорец Хосе Паломино.

Първият точен удар в срещата отправи Федерико Бернардески още в 3-ата минута, но топката попадна право в ръцете на Етрит Бериша. После Юве изцяло владееше инициативата, организираше разнообразни атаки по целия терен, докато домакините действаха твърдо в защита и разчитаха на контри. След малко повече от 10 минути игра Пауло Дибала засече от въздуха от дистанция, но в аут.

След четвърт час игра шампионите създадоха чудесна възможност, която Гонсало Игуаин не оползотвори. Стефан Лихтщайнер центрира в наказателното поле, Марио Манджукич свали и изскочилият от втора позиция аржентински стрелец стреля, но слабо и Бериша улови. Така се стигна до 21-ата минута, когато логичното се случи и шампионите откриха. Блес Матюиди шутира от границата на наказателното поле, Бериша не се намеси добре и Бернардески от близко разстояние откри головата си сметка за Юве.

Само 180 секунди по-късно гостите удвоиха преднината си след брилянтна атака с бързи подавания с по едно докосване. Участие в нея взеха Квадво Асамоа, Блес Матюиди, Родриго Бентанкур, Бернардески и Игуаин. Накрая именно бившата звезда на Фиорентина изведе Ел Пипита, който се пребори за по-добра позиция с Андреа Масиело, отправи свиреп шут от малък удар, с който преодоля Бериша за 2:0!

След половин час игра Аталанта се върна в мача. Алехсандро Гомес отправи мощен удар от фаул, Джанлуиджи Буфон изпусна топката и Матия Калдара направи решаваща добавка, за да намали изоставането на домакините на 1:2. Малко по-късно Йосип Иличич центрира на далечната греда, Ясмин Куртич се измъкна, но стори по-трудното и не успя бързо да възстанови равенството. До края на полувремето "адзурите" налагаха убийствена преса с половината си отбор още пред пеналта, но Юве удържа преднината си.

Втората част започна във високо темпо и в 54-ата минута Игуаин направи двойно подаване с Бентанкур, но ударът му мина над напречната греда. Малко след това  дойде най-спортният момент в мача. Юве стигна до трети гол, след като Дибала центрира на далечната греда и Марио Манджукич с глава от малък ъгъл се разписа. Съдийската бригада обаче се допита до видео системата и видя нарушение на Стефан Лихтщайнер при атаката и голът беше отменен. Така се стигна до 67-ата минута, когато Гомес центрира в наказателното поле и връхлитащият Браян Кристанте с безпощаден удар с глава матира Буфон за 2:2.

В 80-ата минута "бианконерите" спечелиха фаул в пеналта и изстрелът на Дибала срещна рамото на Андреа Петаня. Съдията Дамато отсъди дузпа, но реши отново да се допита до повторенията и потвърди решението си. Зад топката застана десетката на Юве, но Бериша спаси удара му в долния десен ъгъл.

Аталанта – Ювентус 2:2

Голмайстори: 0:1 Бернардески (21), 0:2 Игуаин (24), 1:2 Калдара (31), 2:2 Кристанте (67)

Аталанта: Бериша, Паломино, Калдара, Масиело, Спинацола, Фройлер, Кристанте (88-Де Роон), Хатебур, Куртич (56-Петаня), Корнелиус (31-Иличич), Гомес
Треньор: Джанпиеро Гасперини

Ювентус: Буфон, Лихтщайнер (66-Бардзали), Бенатия, Киелини, Асамоа, Матюиди, Бентанкур, Бернардески (69-Куадрадо), Дибала, Манджукич (78-Коста), Игуаин
Треньор: Макс Алегри

Бергамо, ст.: "Атлети Адзури Д'Италия"
Съдия: А. Дамато
Жълти картони: Гомес, Петаня (Аталанта); Лихтщайнер (Ювентус)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/_r93AVkh0Lc" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>