Левски победи Литекс с 1:0 след съдийско рамо в първия четвъртфинален сблъсък от турнира за купата на България, който се игра на стадион "Георги Аспарухов".

Момчетата на Илиан Илиев откриха резултата в средата на първото полувреме, когато Гари Родригес реализира с много точен фалцов изстрел с десния крак. Това бе първото попадение на холандеца с екипа на Левски и единственият точен удар на домакините през първото полувреме на срещата.

През втората част ловчанлии имаха видимо превъзходство, но отлични спасявания направи вратарят на столичани Пламен Илиев.

В добавеното време на срещата реферът Ахмед Ахмед отмени попадение на Бодуров, като главният съдия първо отмени попадението, после го зачете, а накрая все пак реши да го отмени в една от най-скандалните ситуации в българския футбол през последните години.

Двата тима започнаха мача при тренировъчна атмосфера, заради липсата на фенове, дошла от наказанието на "сините". Владимир Гаджев отправи топовен шут в самото начало, но халфът все още не бе настроил мерника си.

Ловчанлии погледнаха в предни позиции, където един от най-активните бе най-добрият български футболист в момента Георги Миланов. Исмаил Иса се опита да открадне кълбото в наказателното поле, но Пламен Илиев излезе и изчисти напред.

Последваха изключително скучни минути, в които двата отбора по никакъв начин не показаха, че са два от водещите български отбори. Исмаил Иса засече с глава центрирането от корнер на Ваюши, но топката мина доволно в аут.

Ловчанлии контраатакуваха чрез Исмаил Иса, който чукна към Георги Миланов. Талантът на гостуващия тим разтегли вляво към Ваюши, но хвана своя съотборник в крачка и атаката се притъпи. На отсрещната врата Влади Гаджев се опита да изкара топката извън стадиона.

Противно на случващото се на терена, Левски откри резултата в средата на първото полувреме. Гари Родригес получи пространство, навлезе в наказателното поле и пред погледа на Страхил Попов нанесе диагонален удар по земя с десния крак, който се оказа непосилен за спасяване от Пиргов.

Малко след това Симеон Славчев изведе по великолепен начин Армандо Ваюши отляво. Острието не си поведе добре топката, но и Пламен Илиев не реагира добре. Вратарят направи крачка напред, след това се върна назад и Ваюши овладя, след което подаде към Георги Миланов. Неговият шут бе блокиран, а малко по-късо Иса стреля над вратата.

"Сините" сътвориха добра атака, при която Пинто центрира отляво, но ударът на Прохазка срещна тялото на Илия Миланов. После Гари Родригес стреля отляво, но кълбото отново се отклони от защитник. Минута след това Илиян Йорданов направи страхотен пропуск на празна врата след центрирането на Родригес отляво.

До края на първото полувреме не се случи нищо интересно, като при една прилична акция на тима от "Герена" Базил де Карвальо остана под топката.

След подновяването на играта темпото отново бе доста ниско. Съперниците опитваха пробиви по двата фланга, но показваха слабости в извеждащия пас.

Десетина минути след почивката Владимир Гаджев заложи на специалитета си - топовен изстрел от дистанция с десния крак, но Илко Пиргов демонстрира чудесен рефлекс и спаси.

Гари Родригес получи топката по левия фланг, но тя се оказа твърде бърза за него. Все пак "лалето" я догони, след което Владимир Гаджев отправи страховит снаряд, при който кълбото рикошира и стана лесна плячка за Пиргов.

Двайсетина минути преди края на срещата Момчил Цветанов центрира отляво и от границата на малкия пеналт Исмаил Иса нанесе много плътен удар с глава, но Пламен Илиев реагира великолепно и спаси сигурен гол.

После изключително силен изстрел извън наказателното поле отправи Славчев, но отново Пламен Илиев бе на мястото си. Това бяха минутите, в които гостите бяха по-добрият отбор на терена, а Левски се бе прибрал в своята половина. Резервата Костадинов стреля силно, но в тялото на Везалов.

Постепенно възпитаниците на Илиан Илиев укротиха своя опонент с къси и чести подавания, предимно в собствената половина от игрището. В последната минута Прохазка центрира остро отдясно. Топката рикошира от главата на Цветков и намери мрежата на вратата на гостите, но от външната й страна.

В 93-тата минута Момчил Цветанов центрира от фаул и Базил де Карвальо изчисти много пред самата голлинията на домакините. Николай Бодуров нацели топката със зверски шут и изравни резултата, опитвайки се да скъса мрежата.

Реферът Ахмед Ахмед първо отмени попадението заради засада, а след това го зачете. Последва ново решение на арбитъра, който се компрометира тотално, взимайки крайно решение да отмени редовния гол на гостите.

Левски - Литекс  1:0

1:0  Гари Родригес - 22'

Левски: Пламен Илиев, Прохазка, Даниел Димов, Везалов, Пинто, Велев, Гаджев, Йорданов (Силва - 82'), Родригес (Вутов - 89'), Михелич (Йовов - 55'), Де Карвальо

Литекс: Пиргов, Попов, Бодуров, Илия Миланов, Недялков, Костадинов, Георги Миланов, Цветков, Ванжер (Цветанов - 46'), Ваюши (Костадинов - 81'), Иса (Жуниор - 87')