Левски остава на върха в "А" група, след като победи с 2:0 като гост Монтана в мач от 14-ия кръг на "А" група.

По този начин "сините" събраха 28 точки и остават недостижими на 1-то място в първенството. Възпитаниците на Ферарио Спасов пък допуснаха четвърта поредна загуба и са на предпоследната 9-та позиция с 12 т.

Роман Прохазка изведе столичани на стадион "Огоста" с точно изпълнена дузпа, за която домакините имаха сериозни претенции дали Божидар Краев е бил спънат. Крайния резултат пък оформи самият Краев с гол в средата на второто полувреме.

През всички 90 минути Левски имаше превъзходство и спечели напълно заслужено. Монтана пък в девети пореден мач не успя да вкара на този противник и продължава да няма победа над него в историята на "А" група.

Левски започна мача една идея по-активно и в 6-ата минута Джереми Де Ноойер центрира остро във вратарското поле, но там Божидар Краев закъсня и не успя да засече топката. След малко повече от четвърт час игра гостите спечелиха фаул на ъгъла на наказателното поле. Роман Прохазка центрира, получи се рикошет, топката се удари в Георги Костадинов, след което премина покрай дясната греда на вратата.

В 27-ата минута гостите пропиляха златна възможност да открият резултата. Тогава Божидар Краев излезе очи в очи с вратаря Христо Иванов, но вместо да изведе Левски напред, прати топката високо над вратата. В следващите минути "сините" продължиха да доминират и в 36-ата Живко Миланов центрира в наказателното поле, където Прохазка беше оставен непокрит на близката греда и с глава прати топката в далечния ъгъл. Иванов обаче се разтегна и със сетни сили улови.

Секунди по-късно и пред Умар Диаби се откри великолепна възможност за гол, след като се справи с Асен Георгиев и засече мощно с глава, но прати топката на сантиметри покрай целта. В добавеното време на първото полувреме Левски все пак поведе.

Тогава Прохазка центрира отдясно и Краев беше спънат в наказателното поле. Главният съдия Цветан Кръстев без да се замисля посочи бялата точка, въпреки бурните протести на футболистите на Монтана. Зад топката застана Прохазка, който с безкомпромисно изпълнение даде преднина на Левски 1:0!

След почивката домакините се опитаха да натиснат, но бяха безидейни в предни позиции, разчитаха само на дълги центрирания, които не затрудниха Боян Йоргачевич. След час игра столичани можеха да удвоят преднината си, след като Бедоя центрира към далечната греда, където Костадинов беше оставен непокрит, но ударът с глава на халфа беше слаб.

В 65-ата минута домакините бяха близо до изравняване. Станислав Генчев беше изведен отляво, навлезе в наказателното поле сам срещу Йоргачевич, вместо да стреля, реши да подава и сбърка. Секунди по-късно Краев получи в близост до вратата и шутира, но Христо Иванов отрази.

Двайсетина минути преди края Левски сложи точка на спора. Тогава Диаби финтира защитник на Монтана, пусна пас в наказателното поле, където се получи рикошет и топката стигна до Краев. Той стреля от движение в долния десен ъгъл, с което матира Иванов за крайното 2:0.

Монтана – Левски 0:2

0:1 Прохазка (45-д)
0:2 Краев (71)

Монтана: 1.Христо Иванов, 17.Георги Пашов, 5.Асен Георгиев, 3.Иван Михов, 6.Христофор Хубчев, 15.Георги Ангелов, 26.Йордан Тодоров (46-Лазаров), 20.Борислав Балджийски, 25.Станислав Генчев (74-Поплатник), 8.Иван Минчев (61-Дости), 9.Атанас Илиев
Треньор: Ферарио Спасов

Левски: 29.Боян Йоргачевич, 20.Живко Миланов, 3.Аймен Белаид, 30.Максимилиан Карнер, 14.Веселин Минев (88-Орачев), 70.Георги Костадинов, 8.Джереми Де Нойер, 10.Мигел Бедоя 15.Роман Прохазка, 12.Божидар Краев, 11.Умар Диаби (79-Курдов)
Треньор: Стойчо Стоев

Монтана, ст.: "Огоста"