Левски разнебити с 4:0 Славия и записа впечатляваща шампионатна победа. Успехът е втори пореден за "сините" и те се изкачиха на трето място в класирането с 8 точки, само на две от върха, където са Черно море и Дунав.

Славия продължава да крета на дъното на класирането, като до този момент "белите" наредиха четири загуби и нямат спечелена точка.

Головете за Левски в мача бяха дело на Антонио Аниете (21), Бабатунде Адениджи (41), Георги Костадинов (62) и Божидар Краев (82).

Левски започна мощно мача и още в началото натисна сериозно белите пред наказателното им поле. Още в началото "сините" можеха да вкарат, но Георги Костадинов с глава изпусна.

Така се стигна до 21-ата минута, когато Левски заслужено вкара. Тогава Краев и Адениджи разцъкаха технично, последва пас към Антонио Аниете, който без проблеми опъна мрежата на Славия за 0:1.

"Сините" продължиха да доминират, но с пропуск се отчете Франсис Нар. След половин час игра и "белите" стигнаха до положение, но след центриране на Емил Стоев, защитата на Левски се справи. В 41-ата минута Бабатунде Адениджи се откъсна зад защитата на "белите" и направи 0:2.

Второто полувреме започна с нов шанс за "сините", но Бабатунде Адениджи не успя да вкара. Последва и пропуск на Божидар Краев.

Така се стигна до 62-ата минута, когато Аниете намери Георги Костадинов и технично вкара за 0:3. Последваха скучни минути, в които срещата се доиграваше, а играта се водеше основно в средата на терена.

В 82-ата минута Венци Христов асистира на Божидар Краев и той реализира за крайното 0:4.

<iframe width="560" height="315" src="http://vbox7.com/emb/external.php?vid=f92e7c4523" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

СЛАВИЯ - ЛЕВСКИ 0:4

0:1 Аниете (21)
0:2 Адениджи (41)
0:3 Костадинов (62)
0:4 Краев (82)

СЛАВИЯ: Георги Петков, Георги Пашов, Александър Бранеков, Петко Христов, Емил Мартинов, Омар Абуд, Георги Йомов, Емил Стоев, Божидар Васев Ивайло Димитров, Сердер Сердеров

ЛЕВСКИ: Боян Йоргачевич, Сашо Александров, Александър Александров, Димитър Пиргов, Веселин Минев, Джереми де Ноойер, Георги Костадинов, Божидар Краев, Франсис Нар, Антонио Аниете, Бабатунде Адениджи