Отборът на Левски загуби първата си контрола на лагера в Правец. "Сините" отстъпиха с 0:1 от Черно море, като единственото попадение падна в 53-ата минута и бе дело на резервата Иван Коконов, който се разписа с глава след центриране на Емил Янчев отдясно.

В 5-ата минута юношата на Левски Мариян Огнянов опита с далечен удар да изненада Божидар Митрев, но стражът на “сините” спаси. В 20-та Роман Прохазка стреля от разстояние, а ударът му бе спасен от Емил Михайлов. Минути преди края на първата част отново 29-годишният страж демонстрира рефлекс след нов далечен изстрел на Прохазка.

На почивката Николай Митов направи две смени. В 53-ата минута Емил Янчев проби отдясно, центрира в наказателното поле, където Иван Коконов засече топката с глава и я прати в мрежата на Митрев за 0:1. След попадението “сините” имаха няколко добри възможности за гол, но така и не достигнаха до попадение.

В 67-ата минута, след близо две години пауза, за първи път в игра се появи младият защитник Деян Иванов. До края на срещата футболистите на Левски упражниха натиск, а играчите на Черно море разчитаха на контраатаки. Още няколко много добри спасявания направи вратарят Иван Дюлгеров.

Левски - Черно море 0:1
0:1 Коконов 53'

Левски: Митрев, Цветкович, Яблонски, Пиргов, Горанов, Ангелов, Панайотов, Прохазка, Орачев, Мапуку, Адениджи

Влезли като резерви: Любенов, Нар, Кабов, Димитров, Иванов, Ташев

Черно море: Емил Михайлов, Стефан Станчев, Ондрей Сукуп, Александър Александров, Витиня, Георги Илиев, Мариян Огнянов, Орлин Старокин, Атанас Зехиров, Марек Кузма, Георги Божилов

Резерви: Иван Дюлгеров, Емил Янчев, Мартин Костадинов, Илияс Хасани, Ертан Томбак, Николай Минков, Иван Коконов, Борислав Балджийски, Ерих Шабан, Цветомир Чунчуков, Валентино Кайене, Иван Дичевски