Бившият български национал Красимир Балъков смята, че Левски и Хайдук имат равни шансове да продължат напред в третия квалификационен кръг на Лига Европа. Балъков е бивш наставник на хърватите, които имат аванс от 1:0 от първия мач преди реванша тази вечер от 20.00 часа на стадион "Георги Аспарухов".
"Гледах първия мач по телевизията. Беше доста нервен. Шансовете са 50:50, все пак реваншът е в София. Но има два детайла, които дават психологическо предимство на Хайдук. Първият е, че мачът ще се играе без публика, което е недостатък за Левски и лек аванс за Хайдук. Другият детайл е резултатът от първия мач. Знам колко е трудно да се играе с пасив от 0:1", каза Балъков в интервю за "Ютарний лист".
Той очаква по-различно лице от Левски в сравнение с първия мач преди седмица.
"Хайдук ще се изправи срещу два пъти по-агресивен и абмициран тим на Левски, но съм сигурен, че българите няма да се хвърлят сляпо в атака. Левски трябва да играе с разум, а не със сърце. Казах, че резултатът 0:1 е много неприятен. Левски трябва да мисли как да не допусне гол от една страна и как да напада по-често, за да отбележи, от друга. Мисля, че мачът ще бъде тактическа битка с постоянна борба за топката. С много психическо и физическо изразходване", смята Балъков.
"Никой от двата отбора не може да си позволи грешки, защото всяка грешка може да струва скъпо. В тази ситуация Хайдук може да чака по-търпеливо, но какво би означавало това, ако скъперникът те подложи на натиск. Мачът е сложен за прогнозиране, с оглед и на това, че първата среща беше доста равностойна. Вярно е, че Хайдук създаде повече положения, но двубоят беше решен от една грешка. Дузпата се оказа решаваща, но подобна грешка никой не може да си позволи да допусне в реванша", допълни Балъков.








Хороскоп за 6 юли 2026 г.: Важни решения и ново начало за зодиите
Вселената има изпит за 3 зодии през седмицата 6 - 12 юли
Гърция или Турция: Кои военновъздушни сили имат предимство?
Зеленски: Боевете за Константиновка продължават
Над сто арестувани при антинатовски протести в Турция
Ето какво дели Никола Цолов от Formula 1
Германец остана без книжка заради пускането на климатик
С каква кола се придвижва Лео Меси на световното
Как работи новата ръчна скоростна кутия на Ferrari
Мейуедър посочи петимата боксьори, които го впечатляват най-много
Гейджи подписа спонсорски договор за 3,6 млн. долара
Агит Кабайел: Готов съм да защитавам титлата срещу всеки
Абдула Мейсън и Брус Карингтън защитиха световните си титли
Нискокалоричната диета може да помогне при заболявания на венците
Инфекциозни гастроентерити в детска възраст през лятото
Заболявания, които се подобряват от топлото време
Клинавче — народен лек за кръвно налягане и черен дроб
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар