Левски постигна победа с 2:0 над новака Витоша Бистрица в среща от 3-ия кръг на Първа лига, която се игра на "Герена".

"Сините" не показаха лош футбол, но отборът бе далече от това, което трябва да бъде.

Без никакво съмнение "тигрите" затрудниха в определени моменти своя противник.

Първото попадение бе дело на Вутов, който се разписа във 2-ата минута на срещата, а крайният резултат оформи Буш.

За "сините" дебют направи Габриел Обертан, който се включи доста добре от пейката и се отличи с маркови отигравания.

Срещата започна по страхотен начин за домакините и във 2-ата минута те стигнаха до попадение с което откриха резултата.

Цветкович центрира добре за Панайотов, който от своя страна свали топката с глава за Вутов, а халфът на "сините" от близка дистанция успя да матира Василев.

Минути след това Буш бе изведен зад отбраната на противника, но в последния момент Върбанов успя да изчисти топката в корнер и да предотврати опасността.

В 18-ата минута Левски направи уникален пропуск. Прохазка напредна сам срещу вратаря, но вместо да стреля той намери Вутов, който от прекрасна позиция не успя да вкара.

Малко след това Вутов направи нов пропуск, след като Буш го намери, но той отново не порази целта.

В 32-ата минута Буш отправи хубав удар, но Василев се намеси добре и спаси вратата си, а до почивката така и не паднаха повече попадения.

Второто полувреме започна с малко по-бавни обороти и в 57-ата минута Буш увеличи аванса на "сините" и на практика уби всякаква интрига в мача.

Той се разписа с глава след центриране на Прохазка, като топката рикошира и във Върбанов преди да влезе в мрежата.

През следващите минути на терена не се стигна до кой знае какви ситуации и темпото леко поспадна.

В 68-ата минута Витоша стигна до добър шанс за гол, но резервата Христов отправи удар встрани вратата, макар че бе на добра позиция за директна стрелба.

Последваха удари на Долапчиев и Лазаров от добри позиции, но и в двата случая те не бяха точни.

В играта на гостите се забеляза сериозен подем и в 82-ата минута и Стоянов имаше шанс да реализира за "тигрите", но ударът му от няколко метра мина покрай вратата.

В 90-ата минута Обертан по страхотен начин намери Прохазка пред малкото наказателно поле, но Василев спаси удара на словака. До самия край нямаше повече голове.

ЛЕВСКИ - ВИТОША (БИСТРИЦА) 2:0