Ботев Пловдив обърна с 2:1 Левски на Коматево и записа страхотна шампионатна победа.

Гостите поведоха с гол на Яблонски (26), но домакините взеха трите точки с попадения на Неделев (64) и Балтанов (77).

Това бе първа загуба на "сините" с треньор Делио Роси. До този момент Левски имаше три победи и едно равенство, но сега падна в Коматево и слезе на земята.

Така Левски вече изостава на цели пет точки от ЦСКА и първото място и на четири от Лудогорец. Ботев е на десето място с 8 точки.

Трябва да се отбележи, че до 64-ата минута "сините" изцяло доминираха, но именно тогава Александър Любенов допусна фрапантна грешка и позволи да му вкарат гол от 25 метра между краката.

Последва греда на Габриел Обертан, за да дойде и наказателната акция на пловдивчани и на Лъчо Балтанов, който наказа родния си клуб и донесе победата на Ботев.

Така "канарчетата" прекъснаха серията си от три поредни загуби на "Коматево", където спечелиха първи точки и записаха втори успех от началото на сезона.

<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x608llt" allowfullscreen></iframe><br /><a href="http://www.dailymotion.com/video/x608llt" target="_blank">botev levski 1 1</a> <i>by <a href="http://www.dailymotion.com/bukakkeland123" target="_blank">bukakkeland123</a></i>

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=05d7d63342" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Срещата започна ударно, като Ботев можеше да вкара още в третата минута, но Дуде Ндонгала стреля от чиста позиция над вратата.

Малко по-късно пловдивчани скочиха за дузпа за събаряне на Милош Цветкович срещу Ндонгала, но съдията Волен Чинков даде знак играта да продължи. Постепенно Левски взе инициативата, натисна здраво и заслужено вкара.

В 26-ата минута Прохазка изведе Обертан отдясно, последва перфектен пас към Яблонски, който отблизо опъна мрежата за 0:1.

До края на полувремето "сините" контролираха мача и дори можеха да вкарат нов гол, но Милош Цветкович не успя да преодолее Иван Чворович.

Левски започна много правилно и второто полувреме. Делио Роси затвори отлично празните пространства и така "сините" не даваха никакви шансове на домакините, които не се виждаше как ще вкарат.

В 64-ата минута обаче Неделев получи топката пред дъгата на наказателното поле и стреля остро, при което Александър Любенов направи фрапантна издънка и позволи топката да му мине между краката и да влети в мрежата му за 1:1.

Веднага след това гостите можеха отново да поведат, но Обертан тресна гредата. В 78-ата минута "канарчетата" стигнаха до пълен обрат след много красив гол. Лазар Марин центрира от левия фланг на далечна греда.

Там Фернандо Виана овладя топката с каратистки скок и подаде с пета към Лъчезар Балтанов. Капитанът без забавяне шутира с десния крак покрай слисания Александър Любенов за 2:1. До края Левски натисна, но нямаше шанс и записа първа загуба с треньор Делио Роси.

БОТЕВ - ЛЕВСКИ 2:1

0:1 Яблонски (26)
1:1 Неделев (64)
2:1 Балтанов (77)

БОТЕВ: Иван Чворович, Цветомир Панов, Радослав Терзиев, Пламен Димов, Йордан Минев, Серкан Юсеин, Тодор Неделев, Лъчезар Балтанов, Фелипе Бризола, Дуде Ндонгала, Фернандо Виана

ЛЕВСКИ: Александър Любенов, Милош Цветкович, Димитър Пиргов, Давид Яблонски, Иван Горанов, Жорди Гомес, Васил Панайотов, Роман Прохазка, Габриел Обертан, Антонио Вутов, Жуниор Мапуку