Левски излъга с 1:0 Черно море в мач от 11-ия кръг на Първа лига, игран на стадион "VIVACOM Арена Георги Аспарухов".

Още в началото "моряците" стигнаха до дузпа за нарушение на Васил Панайотов срещу Мариян Огнянов в наказателното поле. Зад топката застана Георги Илиев, но ударът му беше слаб и Божидар Митрев спаси. По този начин Левски продължи серията си без допуснат гол у дома от началото на сезона, а секунди по-късно поведе.

Голът падна след познатата комбинация – Жорди Гомес центрира от корнер и Давид Яблонски вкара четвъртото си попадение в Първа лига, с което изравни Жуниор Мапуку. До края резултатът остана непроменен и с успеха Левски събра 21 точки и съкрати изоставането си от ЦСКА на 5 т. и на 4 т. зад Лудогорец, който по-късно приема Берое в Разград. Черно море е на 6-та позиция с 15 т.

Жерсон Кабрал за първи започна титуляр за "сините", а Серджиу Буш отново беше предпочетен пред Жуниор Мапуку за върха на атаката. Антонио Вутов пък изобщо не попадна в групата заради контузия. За гостите стартираха няколко юноши на 26-кратния шампион на България – Стефан Станчев, Мариян Огнянов и Цветелин Чунчуков.

Първите минути на "Герена" преминаха в мудно темпо и бавни разигравания. След 10-ата обаче мачът стана изключително напечен. Първо Черно море организира добра атака, при която Атанас Зехиров беше намерен в наказателното поле. Той продължи към Мариян Огнянов, който беше повален от Васил Панайотов.

Главният съдия Станислав Тодоров без да се замисля отсъди дузпа. Зад топката застана капитанът на варненци Георги Илиев, който отправи лек удар в средата на вратата. Божидар Митрев обаче не се метна, изчака да види траекторията на топката до последния момент, което се оказа правилен ход, защото улови.

В следващата атака Жорди Гомес стреля от фаул и гредата спаси Емил Михайлов. Секунди по-късно обаче нямаше какво да помогне на вратаря. Испанецът центрира от фаул в наказателното поле, където Давид Яблонски се отскубна от  Илиас Хасани и засече във вратата за 1:0, за да вкара четвъртото си попадение от началото на сезона в Първа лига. По този начин защитникът се изравни с Жуниор Мапуку на върха на голмайсторската листа на Левски.

В средата на полувремето домакините можеха да удвоят преднината си. Гомес стреля от дистанция, Михайлов изби и непокритият Яблонски от непосредствена близост не успя да се разпише отново. След почти половин час игра Зехиров стреля по диагонала, но на сантиметри от целта. До края на полувремето играта се накъса и не се случи нищо интересно.

Десет минути след подновяването на играта Левски спечели фаул на опасна позиция. Зад топката застанаха Габриел Обертан и Гомес, французинът прескочи и халфът шутира силно. Михайлов не се намеси добре и изпусна топката, но нямаше кой да направи решаващата добавка. В следващите минути варненци погледнаха по-смело в предни позиции и след час игра резервата Марек Кузма отправи страхотен удар, но Митрев спаси.

В 69-ата минута Серджиу Буш отне топката от младия Мартин Костадинов и моментално стреля в близкия ъгъл, но Михайлов с чудесен плонж изби в корнер, след който не последва нищо интересно. Минута по-късно вратарят на Черно море отново се превърна в герой. Гомес центрира от фаул, получи се разбъркване, след което обичайният заподозрян Яблонски засече, но стражът парира с една ръка.

В 79-ата минута "сините" пропуснаха да решат всичко. При отлична атака по десния фланг, Обертан получи пас в коридор в наказателното поле, върна технично с пета към Буш, който обаче не уцели вратата. До края не падна нов гол и Левски спечели с 1:0.

Левски – Черно море 1:0

Голмайстор: 1:0 Яблонски (12)

Левски: 21.Божидар Митрев, 19.Милош Цветкович, 28.Давид Яблонски, 5.Холмар Ейолфсон, 4.Иван Горанов, 15.Роман Прохазка, 26.Жерсон Кабрал (78-Белмонт), 71.Васил Панайотов, 13.Жорди Гомес, 32.Габриел Обертан, 9.Серджиу Буш (80-Мапуку)
Резерви: 24.Александър Любенов, 4.Мики Орачев, 3.Димитър Пиргов, 6.Ивайло Найденов, 11.Антони Белмонт, 75.Алекс Боримиров, 10.Жуниор Мапуку
Треньор: Делио Роси

Черно море: 33.Емил Михайлов, 5.Стефан Станчев, 17.Мaртин Костадинов (76-Минков), 19.Илия Миланов, 18.Атанас Зехиров, 6.Александър Цветков, 21.Георги Илиев, 22.Мариян Огнянов (93-Минчев), 23.Илиас Хасани, 73.Ондрей Сукуп, 9.Цветелин Чунчуков (58-Кузма)
Резерви: 77.Евгени Боровик, 35.Мартин Минчев, 66.Орлин Старокин, 29.Марек Кузма, 8.Емил Янчев, 97.Николай Минков, 14.Георги Божилов
Треньор: Емануил Луканов

София, ст.: "VIVACOM Арена Георги Аспарухов"