Левски приема Черно море в мач от 11-ия кръг на Първа лига.

През този сезон 26-кратният шампион на България е безмилостен у дома и има четири победи и едно равенство без допуснато попадение при голова разлика 10:0. До този момент единствено шампионът Лудогорец си тръгна непобеден от "Герена" – 0:0.

Черно море пък няма победа над  Левски като гост в първенството вече 59 години, а в последните 10 двубоя помежду им в столицата статистиката сочи 8 домакински успеха и две равенства.

Общият баланс в София е 57 мача, 45 победи за Левски, 9 равенства и едва 3 успеха за варненци. Нашата прогноза, че днес добрата серия на Левски у дома срещу Черно море ще продължи.

Гледайте мача на живо ТУК!

Станаха ясни титулярните състави на Левски и Черно море. Жерсон Кабрал за първи път е титуляр за "сините", а Серджиу Буш е предпочетен пред Жуниор Мапуку за върха на атаката. За гостите стартират няколко юноши на 26-кратния шампион на България – Стефан Станчев, Мариян Огнянов и Цветелин Чунчуков.

Левски – Черно море 1:0

Голмайстор: 1:0 Яблонски (12)

Левски: 21.Божидар Митрев, 19.Милош Цветкович, 28.Давид Яблонски, 5.Холмар Ейолфсон, 4.Иван Горанов, 15.Роман Прохазка, 26.Жерсон Кабрал (78-Белмонт), 71.Васил Панайотов, 13.Жорди Гомес, 32.Габриел Обертан, 9.Серджиу Буш (80-Мапуку)
Резерви: 24.Александър Любенов, 4.Мики Орачев, 3.Димитър Пиргов, 6.Ивайло Найденов, 11.Антони Белмонт, 75.Алекс Боримиров, 10.Жуниор Мапуку
Треньор: Делио Роси

Черно море: 33.Емил Михайлов, 5.Стефан Станчев, 17.Мaртин Костадинов (76-Минков), 19.Илия Миланов, 18.Атанас Зехиров, 6.Александър Цветков, 21.Георги Илиев, 22.Мариян Огнянов (93-Минчев), 23.Илиас Хасани, 73.Ондрей Сукуп, 9.Цветелин Чунчуков (58-Кузма)
Резерви: 77.Евгени Боровик, 35.Мартин Минчев, 66.Орлин Старокин, 29.Марек Кузма, 8.Емил Янчев, 97.Николай Минков, 14.Георги Божилов
Треньор: Емануил Луканов

София, ст.: "VIVACOM Арена Георги Аспарухов"
Съдия: Станислав Тодоров
Жълти картони: Ал. Цветков, Хасани, Миланов (Черно море)

Най-интересното по минути:

1' Начало на мача.

5' Скучно начало на мача.

9’ ДУЗПА ЗА ЧЕРНО МОРЕ! Зехиров намира Огнянов в наказателното поле и той е повален от Панайотов. Главният съдия Станислав Тодоров без да се замисля посочва бялата точка!

10’ МИТРЕВ СПАСЯВА! Георги Илиев стреля слабо в средата на вратата и вратарят на Левски лови.

12’ ГРЕДА ЗА ЛЕВСКИ! Гомес стреля от фаула и гредата спасява Михайлов!

13’ ГОООООЛ! Левски повежда! След центриране от корнер, Яблонски се отскубва от Хасани и засича неспасяемо във вратата!

21' Опасна контра за Левски, Обертан извежда Буш. който не успява да нанесе удар.

24' СТРАХОТЕН ПРОПУСК ЗА ЛЕВСКИ! Гомес отправя много силен удар, Михайлов избива и непокритият Яблонски от непоредствена близост праща топката високо над вратата!

29' ШАНС ЗА ЧЕРНО МОРЕ! Зехиров овладява и стреля по диагонала, но сантиметри от целта.

37' В последните минути играта се накъса.

45' Край на първото полувреме.

46' Начало на второто полувреме.

47' Обертан нахлува мощно в наказателното поле, но Миланов успява да го спре в последния момент.

55' Фаул за Левски на опасна позиция.

56' ШАНС ЗА ЛЕВСКИ! Обертан прескача топката, Гомес шутира, Михайлов изпуска кълбото, но няма кой да направи добавка.

58' ОПАСНА АТАКА ЗА ЧЕРНО МОРЕ! След пас в коридор и двоен рикошет, Зехиров излиза на добра позиция, но Митрев избива от крака му в корнер.

61' НОВ ПРОПУСК ЗА ГОСТИТЕ! Кузма стреля силно, но отново Митрев избива.

66' Натиск на Черно море в последните минути.

69' ПРОПУСК ЗА ЛЕВСКИ! Буш отнема топката и стреля в близкия ъгъл, но Михайлов с чудесна намеса спасява.

70' ОТНОВО ЕМИЛ МИХАЙЛОВ! Гомес центрира от фаул, получава се разбъркване и Яблонски засича от воле, но вратарят за сетен път е на мястото си.

75' Станислав Тодоров прекъсна мача заради запалени факли от Сектор "Б", които затрудниха видимостта  на терена.

77' Играта е подновена.

79' СТРАХОТЕН ПРОПУСК ЗА ЛЕВСКИ! "Сините" организират чудесна атака по десния фланг, Обертан е намерен в наказателното поле и връща с пета към Буш, който стреля от движение, но са сантиметри покрай далечната греда.

90' ЧУДЕСНА АТАКА ЗА ЛЕВСКИ! Мапуку направи страхотен рейд, стигна до границата на наказателното поле и шутира, но Михайлов спаси.